Sohbet Odası Üzerine

Sohbet Odaları

Son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde sohbet odaları da kendini geliştirdi. Sohbet odasının asıl amaçları insanların birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlamaktır. Evinizde oturduğunuz yerden çok rahat sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Farklı tenler,farklı düşünceler istiyorsanız nefesim sohbet odaları tam da size göre. Nefesim sohbet sitesinde yurdun ve dünyanın her kesiminden insanlarla bir araya gelebilme şansına sahipsiniz.

Aşk Sohbet Odası

Sohbet Odalarının Yeni Yüzü

 Bildiğiniz gibi sohbet odaları, kendi içinde belirli anlamları ve kavramları barındıran; belli çerçeve içerisinde niteliğini ve niceliğini sohbete katılan kişi veya kişilerce belirlenen bir durumdur.  Sohbet,  siyasi, sosyal, kültürel…vb gibi çeşitli konularda olmasının yanı sıra bilim ve teknolojideki gelişmeler sonucunda bilgisayar,tablet,cep telefonları gibi teknolojik ürünlerden faydalanarak sevdiklerimizle,ailemizle, arkadaşlarımızla olabildiği gibi sohbet sunucuları sayesinde hiç tanımadığımız insanlarla da  olabilir. Elbette ki sohbetin seviyesini ve içeriğini sohbet eden kişi veya kişiler belirler. Mesela herhangi birinin ailesiyle konuşurken kullandığı üslupla arkadaşlarıyla konuşurken kullandığı üslup arasında bariz fark vardır. Bu farkın nedeni elbette ki nicelikten öte niteliği belirleyen saygı,sevgi gibi kriterlerin temelde olmasıdır. Herhangi bir kişi ailesiyle, arkadaşlarıyla konuşurken kullanabildiği kelimelerle sunuculardaki kullandığı kelimeler arasında da fark olabilir. Zira ‘’ Kullanılan kelimeler ve kurulan cümleler karşındakinin dünyasını, akıl seviyesini ve niyetini gösterir’’ vecizesinden yola çıkarak hiç tanımadığımız bir insanla sohbet ederken ne tür bir kişiliğe sahip olduğunu anlayabiliriz. Bu açıdan bakıldığında sohbetin kendi içinde belli bir kurallar ve hiyerarşisi olduğu anlaşılır. Ancak bu kurallar kişilerin kültürel, ekonomik, siyasi, sosyal gibi büyüme ve yetişme şartlarıyla doğrudan bir paralellik vardır. Bu paralellik çeşitli durumlara veya ihtiyaçlara göre de esnek olabilir. Sohbet  sunucularında da  çoğu zaman bu esneklik kendini göstermektedir. Yani birçok kişi olduğu gibi değil de hayali bir kişilik olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu tür kendi içinde mantıksız ve tutarsız gibi görünen olay ve olguları tanımlamanın en güzel yolu kullanılan kelimelere göre karşımızdakini yorumlamak olacaktır. Bunun yolu da kelimelerin kendi içinde var olan ‘’dili’ni iyi bilmek ve anlamaktan geçer. Bunların yanı sıra girdiğiniz sohbet sunucusunun ve o sunucuya giren userların(kullanıcıların) kalitesini belirleyen  yönetim ekibinin de çok önemli bir etkisi vardır. İşte kaliteli ve saygılı yönetim ekibimizle siz sayın userları sohbet sunucumuza gelmenizi ve güvenilir ortamda sohbet etmenizi bekliyoruz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
450 okuma
11 Şubat, 2017
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?