Görüntülü Sohbet ve Chat Siteleri

Görüntülü Sohbet ve Chat Siteleri

Görüntülü Sohbet ve Chat Siteleri

Sohbet etmenin ve tanışanının günümüzde farklı yolları vardır. Geçmişe baktığımızda telefon veya yüz yüze yapılan görüşmelerde insanlar karşılarında bulunan kişilere; güvenmekten çekinir bir durumda kalırlardı.Yeni insanlar ile karşılaşmanın vermiş olduğu utangaçlık ve sıkılganlıkta üzerine eklenince tanışmak işkence şekline almaktaydı. Kurulacak olan dostluklar ise buluşmaların ortaya çıkartmış olduğu mahalle baskıları nedeni ile yara almaktaydı. Tanıdık insanlar ile karşılaşılarak, bu durumdan aile bireylerinin haberi olması aile içi kopukluğu meydana getirmekte ve devamında iletişim sorunlarını ortaya çıkartmak ve derin izler bırakan olaylar yaşanmaktaydı. Tüm bu olumsuzluklar ışığında insanlar yeni kişiler ile tanışmaya devam etmekteydi. Telefonla görüşülen ve kandırılan bayanların veya erkeklerin başlarına gelen olumsuzluklar ise olayın en trajik noktasını oluşturmaktadır. Bu yöntemler ile ailelerinden koparılmış ve istemedikleri muameleleri görmüş olan kişi sayısı azımsanmayacak sayıda çoktur. Yaşanılan sıkıntılar göz önüne alınarak bazı önlemler almak gerekmektedir.

Uzmanlar tarafından yapılan önerilerin en başında bilgisayarların oturma odalarında bulundurulması gerektiğidir. Bu şekilde küçük yaşlarda bulunan bireylerin kandırılması sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Ailelerin başlarına gelecek kötü olaylara karşılık önlem, önerileri devam etmektedir. İkinci bir koruma yöntemi ise çocuklarımız ile arkadaş şeklinde yakın ilişki kurmaktan geçmektedir. Yapılacak olan sohbetler esasında onların kurmuş oldukları arkadaşlıklar hakkında yakından haberdar olabilirsiniz. Tüm bu öneriler sadece küçük (18 yaş altı) bireyler için geçerli olmaktadır. Daha büyük yaş gruplarında bulunan kişilerde yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmak isterler. Yalnızlık duygusunu yaşayan veya farklı kişileri tanımaktan mutlu olan binlerce kişi gene bilgisayarı kullanmaktadır. İster İstemez çıkan reklâmlar ile en az bir defa bu tarz siteler göz atılmıştır. Bu göz atmaların devamında ise siteler kullanılmaya başlanmaktadır. Kısa sürede sitelerin bağımlısı olunmakta ve yaşanılacak dostluklar için fotoğraflar çek ilinmektedir. Komik fotoğraf olarak paylaşılan, ‘’facebook fotosu çekilir’’ şeklindeki fotoğrafçı ilanları aslında talebe yöneliktir. Farklı dekor ve farklı kostümler ile insanlar fotoğraf cektirip paylaşımlarda bulunmaktadır. Bu şekilde hareketler ile dikkat çekmek istemektedirler. Tüm yaşanılan sıkıntılar kameralı sohbet siteleri ile ortadan kalkmaktadır. Bayanlar ile sohbet etmek ve eğlenmek isteyen kişiler zamanlarını sitelerde gezerek harcamaktan hoşlanmazlar. Kısa sürede ihtiyaçlarına ve zevkine uygun bayanla bağlantıya geçerek sohbetin keyfini yaşamak isterler. Günlük streslerden uzaklaşmak isteyenler veya kendisine vakit ayırmak isteyen kişiler genelde bu tarz sitelere yönelmektedir. Bu sitelerinde iyice incelenmesi gerekmektedir. Görüntülü sohbet ve chat sitesi incelemesinde temel belirleyici sunulan hizmetin kalitesidir. Sitemiz tamamen ücretsiz olup bedava sohbet ve chat imkanı sunmaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
318 okuma
26 Haziran, 2015
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?